Plan aktivnosti Centra za edukaciju NS/FS BiH

Sarajevo remiziralo u Moldaviji

U susretu prvog pretkola UEFA Konferencijske lige Sarajevo je danas na gostovanju u moldavskom gradu Orhei remiziralo 0:0 sa ekipom Milsami.

U prvom poluvremenu Sarajevo je imalo više prilika, ali nisu uspijevali da zatresu protivničku mrežu. Mirko Oremuš je u 5' nakon ubačaja Halida Šabanovića šutirao pored gola, a više sreće nije imao ni Matthias Fanimo u 19' kad je pogodio okvir protivničkog gola. Nad Fanimom je napravljen prekršaj za jedanaesterac u 29', ali golman moldavskog tima brani udarac Krste Velkoskog sa bijele tačke.

I u nastavku su izabranici Gorana Sablića imali terensku inicijativu, međutim nije bilo velikih prilika i meč je završen bez golova.

Sarajevo je današnji susret odigralo u sastavu: Adnan Kanurić, Halid Šabanović, Amer Dupovac, Numan Kurdić, Selmir Pidro, Mirko Oremuš, Andrej Đokanović, Anel Hebibović (68. Đani Salčin), Krste Velkoski (69. Dal Varešanović), Matthias Fanimo (86. Kenan Dervišagić), Tino Sušić (90+1. Tarik Ramić).

Revanš je na programu 15. jula u 21:00 sat na stadionu „Asim Ferhatović-Hase“ u Sarajevu.