Plan aktivnosti Centra za edukaciju NS/FS BiH

Široki Brijeg sa dva gola prednosti putuje u Skadar

Široki Brijeg je večeras u prvom susretu prvog pretkola UEFA Konferencijske lige na „Pecari“ sa 3:1 pobijedio albansku Vllazniu.

Prve prilike na susretu imao je Valentino Vujinović u 7' i 8', ali njegovi pokušaji nisu bili uspješni. Uzvratili su gosti u 15' kad Ardit Hoxhaj sa peterca glavom loptu šalje pored gola.

Imao je Široki Brijeg još nekoliko pokušaja preko Alena Jurilja, Vujinovića i Bože Vukoje koji nisu bili precizni.

U finišu prvog poluvremena Erdenis Gurishta pravi prekršaj nad Juriljem u kaznenom prostoru i dosuđen je penal za domaći sastav. Siguran izvođač jedanaesterca bio je kapiten Širokobriježana Mato Stanić u 43'.

Odličnu priliku propustio je i Ivan Ikić u 51'. Samo dvije minute poslije dosuđen je još jedan penal za Široki Brijeg koji Stanić ponovo pretvara u pogodak.

Hoxhaj je u 58' imao još jedan dobar pokušaj za Vllazniu, ali je pogodio prečku.

Treći gol domaći tim postiže u 77'. Kristijan Medić odlično centrira sa desne strane, a Daniel Lukić sa peterca nogom loptu prosljeđuje u mrežu za konačnih 3:0.

Jurilj je u 90' imao još jednu odličnu priliku kad je nakon solo prodora sa peterca šutirao, ali je golman Vllaznie Bojan Zogović bio na visini zadatka.

Mehdi Çoba u 2' sudijske nadoknade smanjuje prednost Širokobriježana, a već u narednom napadu mogao je naš predstavnik vratiti tri gola prednosti, ali je Lukić glavom sa peterca pogodio stativu.

Za Široki Brijeg danas su nastupili: Dario Miškić, Tomislav Čuljak, Marko Jurić, Jure Obšivač, Kristijan Medić, Mato Stanić, Zvonimir Begić (86. Ilija Mašić), Bože Vukoja, Alen Jurilj, Valentino Vujinović (68. Daniel Lukić), Ivan Ikić (89. Toni Kolega).

Revanš je na programu 15. jula u 21:00 sat na stadionu „Loro Boriçi“ u Skadru.