Remi na „Pecari“

Ekipa Širokog Brijega odigrala je večeras neriješeno 2:2 na „Pecari“ sa Domžalama u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za UEFA Evropa ligu.

Već nakon prvih 45 minuta igre gosti su imali dva gola prednosti, a u strijelce su se upisali Lovro Bizjak u 12' i Dario Melnjak u 26'.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Široki Brijeg i preko Tomislava Turčina u 47' smanjuje prednost Slovenaca. Gol za konačnih 2:2 je postigao Stipo Marković u 83'.

Revanš će biti odigran 19. jula u 21:00 u Domžalama.

Široki Brijeg-Domžale 2:2 (0:2)

Stadion: „Pecara“, Široki Brijeg.

Sudija: Petr Ardeleanu (Češka Republika).

Sudije asistenti: Tomaš Mokrusch, Petr Blažej (Češka Republika).

4. sudija: Ondrej Berka (Češka Republika).

Golovi: 0:1 Bizjak (12'), 0:2 Melnjak (26'), 1:2 Turčin (47'), 2:2 Marković (83').

Žuti kartoni: Čorluka, Matić (Široki Brijeg), Bizjak, Ibraimi (Domžale)

Široki Brijeg: Luka Bilobrk, Josip Kvesić (46. Dejan Čabraja), Bernardo Matić, Josip Barišić, Tomislav Turčin (85. Eliomar Correia Silva), Mateo Marić (61. Bože Vukoja), Josip Čorluka, Dominik Kovačić, Luka Begonja, Dražen Bagarić, Stipo Marković. Trener: Boris Pavić.

Domžale: Dejan Milić, Tilen Klemenčič, Matija Širok, Lovro Bizjak (90+1. Nermin Haljeta), Agim Ibraimi (85. Žan Žužek), Senijad Ibričić, Dario Melnjak, Shamar Amaro Nicholson (76. Tonći Mujan), Gaber Dobrovoljc, Adam Gnezda Čerin, Zeni Husmani. Trener: Simon Rožman.