NJEMAČKA – FRANCUSKA (Trening centar NS/FS BiH, Zenica – 14:00)
Njemačka je 12. put u 13 do sada odigranih prvenstava došla do polufinala, a 7 puta su osvajale pobjednički pehar. Uključujući kvalifikacije i finalni turnir Njemice su upisale svih 9 pobjeda, uz impresivnu gol razliku 27:4. Sa druge strane, Francuska je u 9 utakmica 7 puta pobijedila, jednom odigrala neriješeno i jednom poražena od Španije na finalnom turniru, uz gol razliku 25:7.
Ove dvije reprezentacije su se na finalnim turnirima sastale šest puta, od čega četiri puta u eliminacionoj fazi. Njemačka je pobijedila četiri puta, dok je dva puta bilo neriješeno (po jedan trijumf Njemačke i Francuske nakon penala). Francuska je do sada igrala četiri puta u polufinalu i tri puta izborila finale.
ŠPANIJA – HOLANDIJA (Grbavica, Sarajevo – 20:00)
Ovo će biti četvrto polufinale za reprezentaciju Holandije, a kuriozitet je da su sva tri prethodna igrali upravo protiv Španije i jednom su uspjele da izbore finale. To su ujedno svi međusobni susreti ove dvije reprezentacije na finalnim turnirima. Španija je do sada odigrala 10 polufinalnih utakmica i samo je dva puta poražena.
Španija je kroz kvalifikacije i finalni turnir odigrala 8 utakmica i ostvarila svih 8 pobjeda, uz gol razliku 28:1. Holanđanke su u 8 susreta ostvarile 5 pobjeda, remizirale dva puta i jednom poražene uz gol razliku 30:5.
NAJBOLJI STRIJELCI
U grupnoj fazi finalnog turnira postignuto je ukupno 39 golova (22 u grupi A i 17 u grupi B), što je oko 3,25 golova u prosjeku po utakmici. Najefikasnija reprezentacija je Španija, koja je postigla 11 golova, a dva gola manje su postigle Holanđanke.
Nakon grupne faze Evropskog prvenstva, na listi strijelaca su se izdvojile Fieke Kroese (Holandija) i Alma Aagaard (Danska) sa po tri postignuta gola. Gol manje su postigle: Paulina Platner i Mara Alber (Njemačka), Lotte Keukelaar (Holandija), Carla Camacho Carrillo, Jone Amezaga Martinez, Lucía Corrales Álvarez (Španija) i Emilía Ásgeirsdóttir (Danska).