Victory of female seniors

ROUND 1

05.10.2019  19:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF KMF TANGO 7 : 0
05.10.2019  18:00 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO MNK SELJAK LIVNO 6 : 1
05.10.2019  15:30 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA HFC ZRINJSKI 3 : 3
06.10.2019  18:00 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD KMF BELI ANĐEO 3 : 0
05.10.2019  20:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR FC SALINES 3 : 5

ROUND 2

13.10.2019  16:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO FC SALINES 1 : 9
13.10.2019  21:00 JU GIMNAZIJA VASO PELAGIĆ, Brčko KMF BELI ANĐEO FC CENTAR 1 : 7
16.10.2019  18:00 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI FC MOSTAR SG STAKLORAD 1 : 5
13.10.2019  19:00 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO MNK KASKADA 1 : 0
13.10.2019  17:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF MNK BROTNJO 5 : 3

ROUND 3

20.10.2019  19:30 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO KMF TANGO 9 : 6
19.10.2019  16:45 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA MNK SLOGA GORNJI VAKUF 2 : 2
30.10.2019  18:30 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD MNK SELJAK LIVNO 10 : 2
19.10.2019  18:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR HFC ZRINJSKI 5 : 2
30.10.2019  19:10 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES KMF BELI ANĐEO 3 : 3

ROUND 4

02.11.2019  16:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO KMF BELI ANĐEO 5 : 3
03.11.2019  18:30 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI FC SALINES 0 : 3
02.11.2019  18:30 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO FC CENTAR 3 : 5
02.11.2019  19:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF FC MOSTAR SG STAKLORAD 1 : 5
03.11.2019  17:00 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO MNK KASKADA 10 : 3

ROUND 5

09.11.2019  17:00 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA KMF TANGO 7 : 4
10.11.2019  19:00 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD MNK BROTNJO 3 : 3
10.11.2019  20:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR MNK SLOGA GORNJI VAKUF 8 : 7
08.11.2019  20:45 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES MNK SELJAK LIVNO 10 : 1
10.11.2019  20:00 JU GIMNAZIJA VASO PELAGIĆ, Brčko KMF BELI ANĐEO HFC ZRINJSKI 8 : 2

ROUND 6

17.11.2019  16:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO HFC ZRINJSKI 1 : 2
16.11.2019  18:00 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO KMF BELI ANĐEO 3 : 3
17.11.2019  18:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF FC SALINES 4 : 4
17.11.2019  19:30 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO FC CENTAR 3 : 5
14.11.2019  17:00 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA FC MOSTAR SG STAKLORAD 1 : 5

ROUND 7

11.12.2019  17:30 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD KMF TANGO 8 : 1
24.11.2019  17:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR MNK KASKADA 8 : 3
23.11.2019  19:15 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES MNK BROTNJO 9 : 3
24.11.2019  18:00 Klub malog fudbala 'Beli Anđeo',Brčko distrkt BIH, Popovo Polje KMF BELI ANĐEO MNK SLOGA GORNJI VAKUF 3 : 3
23.11.2019  19:30 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI MNK SELJAK LIVNO 4 : 2

ROUND 8

08.12.2019  16:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO MNK SELJAK LIVNO 7 : 7
08.12.2019  18:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF HFC ZRINJSKI 7 : 4
07.12.2019  18:00 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO KMF BELI ANĐEO 8 : 6
08.12.2019  18:00 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA FC SALINES 5 : 3
08.12.2019  18:30 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD FC CENTAR 6 : 4

ROUND 9

14.12.2019  20:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR KMF TANGO 7 : 2
14.12.2019  17:00 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES FC MOSTAR SG STAKLORAD 5 : 2
15.12.2019  18:00 Klub malog fudbala 'Beli Anđeo',Brčko distrkt BIH, Popovo Polje KMF BELI ANĐEO MNK KASKADA 3 : 4
15.12.2019  19:30 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI MNK BROTNJO 3 : 8
13.12.2019  18:00 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO MNK SLOGA GORNJI VAKUF 8 : 4

ROUND 10

19.01.2020  16:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO MNK SLOGA GORNJI VAKUF 2 : 2
18.01.2020  18:30 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO MNK BROTNJO 1 : 2
18.01.2020  18:30 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI MNK KASKADA 8 : 3
18.01.2020  18:00 JU GIMNAZIJA VASO PELAGIĆ, Brčko KMF BELI ANĐEO FC MOSTAR SG STAKLORAD 2 : 2
18.01.2020  19:15 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES FC CENTAR 4 : 3

ROUND 11

25.01.2020  17:00 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES KMF TANGO 7 : 1
05.02.2020  18:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR KMF BELI ANĐEO 6 : 4
24.01.2020  18:00 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD HFC ZRINJSKI 9 : 4
26.01.2020  16:30 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA MNK SELJAK LIVNO 5 : 4
25.01.2020  19:00 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO MNK SLOGA GORNJI VAKUF 6 : 6

ROUND 12

16.02.2020  17:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO MNK BROTNJO 1 : 5
16.02.2020  18:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF MNK KASKADA 6 : 5
15.02.2020  18:30 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO FC MOSTAR SG STAKLORAD 1 : 1
15.02.2020  16:30 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI FC CENTAR 1 : 1
16.02.2020  20:00 Klub malog fudbala 'Beli Anđeo',Brčko distrkt BIH, Popovo Polje KMF BELI ANĐEO FC SALINES 2 : 12

ROUND 13

23.02.2020  20:00 JU GIMNAZIJA VASO PELAGIĆ, Brčko KMF BELI ANĐEO KMF TANGO 7 : 4
22.02.2020  19:15 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES HFC ZRINJSKI 8 : 1
22.02.2020  20:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR MNK SELJAK LIVNO 2 : 0
23.02.2020  17:00 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD MNK SLOGA GORNJI VAKUF 6 : 4
22.02.2020  18:00 GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA MNK BROTNJO 7 : 3

ROUND 14

02.03.2020  19:00 Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO MNK KASKADA 6 : 2
01.03.2020  19:30 GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO FC MOSTAR SG STAKLORAD 0 : 1
29.02.2020  19:00 Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF FC CENTAR 5 : 5
29.02.2020  18:30 SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO FC SALINES 1 : 4
01.03.2020  15:00 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI KMF BELI ANĐEO 5 : 3

ROUND 15

06.03.2020  18:00 SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI KMF TANGO 2 : 2
08.03.2020  20:00 JU GIMNAZIJA VASO PELAGIĆ, Brčko KMF BELI ANĐEO MNK SELJAK LIVNO 3 : 4
06.03.2020  18:45 SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES MNK SLOGA GORNJI VAKUF 6 : 3
07.03.2020  17:00 SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR MNK BROTNJO 3 : 4
07.03.2020  16:00 USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD MNK KASKADA 5 : 2

ROUND 16

Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO FC MOSTAR SG STAKLORAD
GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA FC CENTAR
GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO FC SALINES
Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF KMF BELI ANĐEO
SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO HFC ZRINJSKI

ROUND 17

SD'Dalibor Perković-Dali', Livno MNK SELJAK LIVNO KMF TANGO
SD BIJELI BRIJEG, Mostar HFC ZRINJSKI MNK SLOGA GORNJI VAKUF
Klub malog fudbala 'Beli Anđeo',Brčko distrkt BIH, Popovo Polje KMF BELI ANĐEO MNK BROTNJO
SKPC 'MEJDAN', Tuzla FC SALINES MNK KASKADA
SD Skenderija - Mala dvorana, Sarajevo FC CENTAR FC MOSTAR SG STAKLORAD

ROUND 18

Sport. dvorana O.Š. Aleksa Šantić Vojkovićii, Vojkovići - Istočna Ilidža KMF TANGO FC CENTAR
USRC MIDHAT HUJDUR, Mostar FC MOSTAR SG STAKLORAD FC SALINES
GRADSKA DVORANA 'LUKE', Gračanica MNK KASKADA KMF BELI ANĐEO
GRADSKA DVORANA, Čitluk MNK BROTNJO HFC ZRINJSKI
Sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, Gornji Vakuf - Uskoplje MNK SLOGA GORNJI VAKUF MNK SELJAK LIVNO

Host Score
Guest
HŠK ZRINJSKI : NK ŠIROKI BRIJEG
19.09.2020. 16:30
FK MLADOST DOBOJ KAKANJ 1 : 2 FK VELEŽ
19.09.2020. 18:00
FK RADNIK 4 : 0 FK OLIMPIK
19.09.2020. 20:00
FK ŽELJEZNIČAR 0 : 1 FK KRUPA NA VRBASU
20.09.2020. 18:00
FK SLOBODA TUZLA 2 : 3 FK SARAJEVO
21.09.2020. 18:00
FK BORAC : FK TUZLA CITY
  Team P W D L Pnt
1 FK SARAJEVO 8 6 2 0 20
2 FK ŽELJEZNIČAR 7 5 0 2 15
3 FK TUZLA CITY 7 4 1 2 13
4 FK BORAC 7 4 0 3 12
5 FK VELEŽ 8 3 3 2 12
6 NK ŠIROKI BRIJEG 7 3 2 2 11
7 FK SLOBODA TUZLA 8 3 1 4 10
8 HŠK ZRINJSKI 6 3 1 2 10
9 FK RADNIK 8 1 4 3 7
10 FK KRUPA NA VRBASU 8 2 1 5 7
11 FK MLADOST DOBOJ KAKANJ 8 2 1 5 7
12 FK OLIMPIK 8 1 0 7 3
Host Score Guest
NK ŠIROKI BRIJEG --:-- FK MLADOST DOBOJ KAKANJ
FK KRUPA NA VRBASU --:-- HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO --:-- FK ŽELJEZNIČAR
FK TUZLA CITY --:-- FK SLOBODA TUZLA
FK OLIMPIK --:-- FK BORAC
FK VELEŽ --:-- FK RADNIK

genius sports logo

Ženski fudbal

Latest Tweets

Connect

Contact

Bosnia and Herzegovina Football Federation

Address: Bulevar Meše Selimovića 95, 71000 Sarajevo

Tel: +(387) 033 276-676

Fax: +(387) 033 444-332

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: https://www.nfsbih.ba