Poraz od Grčke

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na stadionu OACA u Atini od Grčke rezultatom 1:2 u susretu 8. kola grupe J kvalifikacija za EURO 2020.

Prvu priliku na utakmici imao je bh. tim u 12'. Prvo je pokušaj Amera Gojaka sa gol-linije u polje izbacio Pantelis Chatzidiakos, a u nastavku akcije šut Armina Hodžića brani golman Alexandros Paschalakis.

Grci su svoju prvu priliku pretvorili u pogodak. Vangelis Pavlidis je poslao loptu iza leđa Ibrahima Šehića.

Sead Kolašinac u 35' centrira sa lijeve strane ka Gojaku koji ovaj put loptu šalje u mrežu za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena domaći sastav je imao još jednu priliku. Petros Mantalos je u 41' izašao sam ispred Šehića sa lijeve strane, ali nije bio precizan iz povoljne pozicije.

Mantalos je imao još jednu odličnu priliku u 57', a Šehić je još bolje intervenisao. Tri minute poslije Giorgos Masouras iskosa sa desne strane pogađa stativu.

Imali su Grci terensku inicijativu u drugom poluvremenu što im se isplatilo u 88'. Giannis Fetfatzidis je centrirao sa desne strane, a Adnan Kovačević sa peterca postiže autogol za konačnih 2:1 u korist Grčke.

Bh. reprezentativci kvalifikacije završavaju u novembru utakmicama sa Italijom i Lihtenštajnom.