Generalni sekretar

Generalni sekretar

IMG 0795Adnan Džemidžić

Rođen je 20.02.1969. godine u Sarajevu. Po zanimanju je diplomirani pravnik sa položenim pravosudnim ispitom. Uspješno je završio školovanje u okviru UEFA-e, FLP (master fudbalskog prava) i CFM program (edukacija iz fudbalskog menadžmenta).

Radno iskustvo stečeno je u raznim profesionalnim sredinama, od međunarodne misije, osiguravajućeg društva, privrednog društva, fudbalskog kluba do današnjeg angažmana u NS/FS BiH, gdje je zaposlen od marta 2013. godine na poslovima stručnog saradnika za pravna pitanja. U januaru 2014. godine raspoređen za rukovodioca odjela za licenciranje klubova, a od aprila 2017. godine obnaša poziciju izvršnog direktora Sektora za administraciju. Od dana 01.01.2019. godine na funkciji generalnog sekretara u četverogodišnjem mandatu.

Član je Izvršnog odbora FS Kantona Sarajevo i Skupštine „EYOF 2019“.