Zaposlen u MUP-u RS od 1997. godine gdje je obavljao veći broj funkcija a od 2019. je na poziciji načelnika PU Banja Luka.
Predsjednik PFS Gradiška od 2016. godine, na delegatskim listama FSRS je od 2006. godine, a dužnost delegata na Premijer ligi Bosne i Hercegovine obavljao od 2016. do 2021. godine.
Tokom aktivnog igranja fudbala nastupao za FK „Mladi Krajišnik“ iz Kukulja koji se takmiči u Područnoj ligi Gradiška i FK „Sloga Srbac“ u periodu od 2004. do 2007. godine u Drugoj ligi FSRS. Obavljao dužnost komesara omladinske lige RS u periodu od 2016. do 2020. godine. Bio je i član Izvršnog odbora FSRS.
Član je Izvršnog odbora NS/FS BiH od 16. 3. 2021. godine.



Član IO
FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR