Dana 04.05.2011. godine održana je sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova NS/FS BIH, na kojoj su razmatrani zahtjevi klubova Premijer lige BIH za izdavanje licenci za učešće u UEFA-inim klupskim takmičenjima i takmičenjima Premijer lige BiH u sezoni 2011/2012.
Prvostepena komisija je kada je u pitanju takmičenje za Premijer ligu BiH u sezoni 2011/2012, donijela odluku da se izdaju licence slijedećim klubovima: FK "Sarajevo", FK "Željezničar", FK "Borac", FK "Leotar", NK "Čelik", NK "Široki Brijeg", HŠK "Zrinjski", FK "Budućnost", FK "Olimpic", NK "Travnik" i NK "Zvijezda-Gradačac", dok su, iz razloga neispunjenja obaveznih kriterija, odbijene licence slijedećim klubovima: FK "Drina", FK "Slavija", FK "Velež", FK "Sloboda" i FK "Rudar-Prijedor".
Isto tako, Prvostepena komisija je, kada je u pitanju učešće u UEFA-inim klupskim takmičenjima, u sezoni 2011/2012, donijela odluku da se izdaju licence slijedećim klubovima: FK "Borac", FK "Željezničar", FK "Sarajevo", NK "Široki Brijeg", FK "Olimpic" i HŠK "Zrinjski", dok su iz razloga neispunjenja obaveznih kriterija, odbijene licence slijedećim klubovima: FK "Budućnost", NK "Travnik", NK "Čelik", FK "Leotar", FK "Rudar Prijedor", NK "Zvijezda" "Gradačac", FK "Velež", FK "Slavija2, FK "Drina" i FK "Sloboda".
Svi klubovi kojima su odbijeni zahtjevi za izdavanje licence za učešće u takmičenju Premijer lige BiH i UEFA-inim takmičenjima za sezonu 2011/2012, imaju pravo žalbe Drugostepenoj (Apelacionoj) komisiji za licenciranje klubova NS/FS BIH u roku propisanim Pravilnikom o licenciranju klubova NS/FS BIH.





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



