Bez golova na Grbavici

Remi Željezničara i AIK-a

Željezničar je večeras na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu dočekao švedski AIK u prvom susretu drugog kruga kvalifikacija za UEFA Evropa ligu, a meč je završen rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše prilika. Najbolju šansu za Željezničar imao je Zec u 38' nakon greške odbrane AIK-a, ali je golman Linner prvo zaustavio njegov udarac, dok je iz drugog pokušaja napadač našeg tima poslao loptu iznad gola.

Slična igra prikazana je i u drugih 45 minuta utakmice, ali mreže se nisu tresle.

Željezničar je današnji meč odigrao u sastavu: Vedran Kjosevski, Siniša Stevanović, Danijel Graovac, Asim Zec (68. Josip Projić), Jovan Blagojević, Jadranko Bogičević, Srđan Stanić, Goran Zakarić, Zajko Zeba, Stevo Nikolić (76. Dženis Beganović), Uglješa Radinović (85. Darko Marković).

Revanš će biti odigran za sedam dana na Friends Areni u Stockholmu sa početkom u 19:00 sati.