Švajcarski grad Montreux bio je domaćin žrijeba kvalifikacijskih grupa za EP 2008.godine.
Nakon svečane ceremonije izvlačenja BiH se našla u grupi C zajedno sa Grčkom, Turskom, Norveškom, Moldavijom, Mađarskom i Maltom.
Prva reakcija direktora reprezentativnih selekcija Ahmeda Pašalića nakon današnjeg žrijeba je ova:
„Imamo realne šanse bez obzira što je u grupi i evropski prvak Grčka. Nismo autsajderi i možemo da se nosimo sa svim ekipama.“
Selektor Blaž Slišković izjevio je sljedeće:
„Grupa ima određenu težinu,ali moram reći da ono što nismo željeli nismo ni dobili. Mislim na ekipe kao što je Ukrajina, Bugarska itd. Priželjkivao sam jednu nordijsku zemlju i dobili smo Norvešku, prije žrijeba rekao sam da bih želio Tursku i eto u grupi smo. Vjerujem da možemo sa svim ekipama ravnopravno da se nosimo, a to znači da imamo šansi.“
Kapiten Sergej Barbarez o našoj grupi rekao je:
„Zadovoljan sam našom grupom. Ona je takva da imamo pravo da kažemo da nema izrazitih favorita, mada se u njoj nalazi i evropski prvak Grčka. Mislim da nismo autsajderi i da imamo mogućnost da u svakoj utakmici idemo na pobjedu.“
Svi predstavnici naše grupe naći će se na okupu 16. februara u Istambulu gdje će se dogovarati o terminima i rasporedu kvalifikacijskih utakmica za EP.
ŽRIJEB U-21
Ranije jutros, s početkom u 10.00 sati održano je i žrijebanje grupa za Evropsko prvenstvo „U-21“ 2006/07.U grupi A nalaze se Norveška, BiH, i pobjednik meča San Marino-Armenija.
Naša selekcija će u prvom susretu biti domaćin pobjedniku ovog duela, a zatim gostujemo u Norveškoj.





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



