Na sjednici Disciplinske komisije N/FS BiH, održanoj 30.08.2007 godine, zbog učinjenih prekršaja izrečene su slijedeće kazne zabrana igranja na Prvenstvenim ili Kup utakmicama,
III kolo
Živković Goran, HNK “ Orašje “
Kodro Mustafa i Hadžić Ekrem, FK „ Velež “
Bašić Alen, FK „ Sarajevo „
Babić Ivica, FK „ Sloboda „ , svi po 1 (jednu) utakmicu.
IV kolo
Stojanović Danijel, NK „ Posušje „ 2 (dvije) utakmice
Nemenjaković Kenan i Sarajčić Midhet, NK „ Travnik „ po 1 (jednu) utakmicu.
NK „Čelik „ – Zenica kažnjava se novčanom kaznom u iznosu od 1.500 KM (hiljadupetsto), radi slabe organizacije utakmice NK „ Čelik „ – NK „ Travnik „.





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



