U organizaciji odjela za Licenciranje klubova NS/FS BiH danas je u Vogošći održan seminar o temi „Licenciranje klubova za sezonu 2011/12“ sa aspekta sportskih, administrativnih, zakonskih i infrastrukturnih kriterija.
Predstavnici svih 16 klubova Premijer lige upoznati su o rokovima za dostavu dokumentacije koja mora biti u skladu sa zahtjevima iz Pravilnika o licenciranju klubova, kao i o tome da će Savez u naredne tri godine, nastojati da u procesu licenciranja približi uslove Premijer lige BiH UEFA-inim kriterijima. To se najviše odnosi na infrastrukturni kriterij (stadioni) i finansijski.
Na seminaru se posebno istakla važnost aspekta bezbjednosti na utakmicama, te su tako oficiri za bezbjednost upoznati koliko je važna procedura, razmijena informacija, posebno o gostujućim navijačima itd.
Rokovi za podnošenje dokumentacije u procesu licenciranja za sezonu 2011/12 su: 28. februar za pravni, administrativni, sportski i infrastrukurni kriterij.
31. mart je rok za dostavljanje dokumentacije iz finansijskog krijerija.
FFBIH activities





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



