Pjanić ističe da je važno što je bh. tim pobjedom ušao u novi kvalifikacioni ciklus:
„Važno je da smo pobijedili i da smo sa tri boda otvorili kvalifikacije. Nikada nije lagana prva utakmica, a i Armenija je dobro igrala, a mi smo bili malo spori u protoku lopte. Sada nas čeka još teža utakmica protiv Grčke.“
Šehić želi bodove i iz narednog meča:
„Dobro smo otvorili utakmicu i kontrolisali smo igru svih devedeset minuta. U drugom poluvremenu smo se malo opustili i tu se pokazalo da protivnik nije lagan i da može da nam stvori probleme. Bitno je da smo pobijedili. Sada ćemo da se spremamo za Grčku. To nam je možda i najvažnija utakmica u kvalifikacijama. Želimo šest bodova iz ove dvije utakmice.“
Strijelac prvog gola večeras, Krunić je izjavio:
„Prva utakmica je uvijek najteža i iz tog razloga nam je važna ova pobjeda. Na pravi način smo otvorili kvalifikacije. Šteta samo što smo primili pogodak na kraju. Idemo dalje i nadamo se pobjedi i protiv Grčke.“






