Po završetku utakmice protiv Sjeverne Irske kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je izjavio:
„Nažalost, nismo prošli u finale ali penali su lutrija. Žao mi je momaka koji su promašili, ali to se može desiti svakome i ne treba ih kriviti. Trebalo je da riješimo utakmicu ranije. Tok utakmice je bio takav da smo se malo povukli i primili smo gol iz ničega. Imali smo šansi i u drugom poluvremenu, ali nažalost nismo ih iskoristili. Svi smo dali sve od sebe i trudili smo se svih 120 minuta.“






