Na pitanja novinara su odgovarali selektor Ivaylo Petev i golman Ibrahim Šehić.
Selektor je između ostalog rekao:
„Daćemo priliku svim igračima koje smo pozvali. Bitno nam je da ih sve upoznamo, te će sutra dobiti priliku oni koji nisu imali minutažu protiv Finske kako bismo vidjeli i njih na djelu. Najbitnije je da nemamo povreda i fokusirani smo na sutrašnju utakmicu“
Petev se još jednom osvrnuo na prethodni meč protiv Finske:
„Zadovoljan sam pristupom naših igrača. Naravno, greške uvijek postoje, ali imali smo dobar stav. Išli smo na pobjedu i igrali ofanzivno. Statistika nakon utakmice pokazuje da smo bili bolji. Jako mi je bitno da su igrači većinu zahtjeva ispunili i smatram da ubuduće može biti samo bolje. Ono čime nisam zadovoljan su dva naivno primljena gola.“
Šehić je na pitanje o radu sa novim selektorom rekao:
„Upoznali smo se i ranije jer je dolazio kod nas prije okupljanja. Selektor i njegovi saradnici su sjajno pripremili prethodnu utakmicu. Igrali smo dobro, napadački i stvorili smo mnogo šansi. Napravili smo i neke greške i to moramo ispraviti za naredne utakmice.“
Naš golman je prokomentarisao i pripreme:
„Morate biti svjesni da smo veoma kratko zajedno i nije bilo puno vremena za uigravanje. Razgovarali smo puno o taktici i smataam da je to bilo kvalitetno jer smo dobro stajali na terenu. Siguran sam da će sutra svi pružiti maksimum, ko god istrči na teren. Nadam se pobjedi kako bismo sa pozitivnom atmosferom ušli u meč sa Francuskom.“
Reprezentativci će danas u 17:00 sati u TK FK Sarajevo na Butmiru odraditi i službeni trening.
Snimak press konferencije možete pogledati u video prilogu.





