JUNIORI SARAJEVA POBJEDNICI OMLADINSKOG KUPA BIH

Široki Brijeg u finalu Kupa

Revanš susret polufinala Kupa Bosne i Hercegovine između TOŠK-a i Širokog Brijega odigran je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Širokobriježani su u Zenicu doputovali sa prednošću od 2:0 iz prvog meča, a danas su još jednom bili bolji od TOŠK-a pobijedivši sa 1:0.

Širokobriježani do prednosti dolaze u 13' kada Petar Franjić prolazi po lijevoj strani i centrira na peterac TOŠK-a za Bornu Petrovića koji loptu prosljeđuje u mrežu.

TOŠK je imao dobru priliku u 25' preko Andreja Pavlovića koji odlično šutira sa ivice kaznenog prostora sa desne strane, ali Luka Bilobrk loptu izbacuje u korner.

Do kraja prvog poluvremena i Široki Brijeg je zaprijetio u dva navrata preko Franjića i Matea Marića, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku nije bilo previše prilika. Široki Brijeg je najbolju promašio u sudijskoj nadoknadi kada je Marićev šut sa desetak metara odbranio Harun Strika na golu TOŠK-a.

Široki Brijeg će se u finalu sastati sa pobjednikom susreta Sarajevo-Sloga koji počinje u 18:00 sati na stadionu „Asim Ferhatović-Hase“. Sarajevo ima prednost od 4:1 iz prvog meča.