Igrači su spremni za EP

Kadetski reprezentativci Bosne i Hercegovine danas imaju slobodan dan, a sutra ujutro putuju za Englesku gdje će učestvovati na Evropskom prvenstvu.

Pomoćni trener u stručnom štabu „U-17“ selekcije BiH Damjan Ratković smatra da će iskustvo stečeno na prethodna dva Eura biti od koristi u Engleskoj:

„Velika stvar za igrače, kompletan stručni štab i Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine, državu je što smo nastavili kontinuitet plasmana na veliko takmičenje. Sigurno da će prethodno iskustvo nastupa na Šampionatima Evrope nama trenerima biti od koristi da igrače sto bolje pripremimo za ono što ih čeka u Engleskoj.“

Reprezentativci su u dobroj formi pred početak takmičenja na EP:

„Svi igrači su zdravi, nemamo problema sa povredama i što je najbitnije igraju u kontinuitetu u svojim klubovima, te su veoma spremni i dobro motivisani došli na pripreme“, kaže Ratković i dodaje:

„Očekuju nas u grupnoj fazi tri izuzetno zahtjevne utakmice i nadamo se da ćemo maksimalno iskoristiti pripremni period da dobro analiziramo predstojeće protivnike. U ovom turnirskom dijelu takmičenja svaki osvojeni bod je veoma bitan i ima svoju težinu. Ne bih izdvajao ni jednog protivnika, idemo od utakmice do utakmice, nadamo se da ćemo se predstaviti u najboljem izdanju.“

Damjan Ratković očekuje da ova generacija igrača prođe grupnu fazu Eura:

„Na prethodna dva Evropska prvenstva nismo uspjeli da prođemo grupnu fazu, moja su očekivanja da možemo ovaj put napraviti taj iskorak i da se plasiramo u četvrtfinale.“

Be a Referee 9x16 NA Bosnia and Herzegovina

logo wide

Ženski fudbal

Povežite se

Kontakt

Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine

Adresa: Bulevar Meše Selimovića 95, 71000 Sarajevo

Tel: +(387) 033 276-676

Fax: +(387) 033 444-332

Email: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Web stranica: https://www.nfsbih.ba