Zmajevi pobjedom otvorili kvalifikacije!

Poraz nakon jedanaesteraca od Armenije

„U-16“ reprezentativci Bosne i Hercegovine su danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici sa vršnjacima iz Armenije odigrali meč prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Nakon 80 minuta igre nije bilo golova, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su se bolje snašli Armenci i pobijedili rezultatom 5:4.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu imao je bh. tim u 22' kad je Denis Alijagić šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta otišla pored gola.

U prvoj minuti nastavka Dino Nuhanović sa oko 18 metara pogađa prečku. Alijagić u 59' pokušava sa distance, ali je golman Armenije Rafayel Manasyan zaustavio njegov udarac.

Faruk Hodžić u 65' prolazi po lijevoj strani i šalje loptu ka Alijagiću koji sa 10 metara šutira, a Manasiyan odlično interveniše i to je bila posljednja šansa na susretu.

Nakon utakmice v.d. selektor bh. tima Adin Mulaosmanović je izjavio:

„Utakmica je bila teška za obje ekipe. Osjetilo se grč u igri našeg tima i kao da su bili sputani da odigraju kvalitetan završni pas. Ne mogu biti nezadovoljan igrom jer smo stvorili nekoliko odličnih prilika, pogodili smo i prečku. S druge strane protivnik nije napravio ništa što bi moglo da ugrozi naš gol. Na kraju penali su lutrija gdje mi danas nismo imali sreće. Čestitam Armencima, a mi se okrećemo narednom protivniku.“

U drugom kolu turnira BiH će se sastati sa Gibraltarom 28. aprila u 14:00 sati

Bosna i Hercegovina-Armenija 0:0 (0:0) – penali 4:5