Prisutnim su se obratili generalni sekretar NS/FS BiH Adnan Džemidžić, izvršni direktor sektora za sport Elmir Pilav i predsjednik Komiteta za takmičenje Milorad O. Lale koji su se zahvalili klubovima na uspješnoj saradnji u proteklom periodu i izrazili nadu za što brži povratak publike na tribine bh. stadiona.
Analizirajući jesenji dio takmičenja konstatovano je da je ono proteklo veoma dobro, a predsjednik Komiteta za sportsku medicinu NS/FS BiH, dr. Ognjen Desančić je istakao zadovoljstvo pristupom klubova u dijelu koji se odnosi na procedure u vezi sa medicinskim zahtjevima pri organizaciji utakmica iz Plana mjera i procedura za COVID-19.
Klubovi su upoznati i sa nedavnim sastankom predstavnika NS/FS BiH i Službe za poslove sa strancima pri Ministarstvu bezbjednosti Bosne i Hercegovine, a na kojem su dogovoreni koraci u cilju bržeg rješavanja boravišnih dozvola za igrače strane državljane kako bi što prije stekli pravo nastupa za bh. klubove. Služba za poslove sa strancima je izašla u susret klubovima i terenski centri su pozvani da urgentnije rješavaju takve zahtjeve.




FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR


