Obavljen žrijeb Play-Offa za EP 2020

Kadetkinje neuspješne protiv Mađarske

Ženska „U-17“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici u prijateljskom meču sa Mađarskom rezultatom 1:3.

Gošće do prednosti dolaze u 4'. Emoke Papai izlazi sama pred gol bh. tima, a golmanica Anamarija Prljević je zaustavlja prekršajem i dosuđen je jedanaesterac za Mađarsku. Papai je bila precizna sa bijele tačke za 0:1.

Nakon primljenog gola bh. kadetkinje su imale više loptu u posjedu, ali je prva prilika za izjednačenje stvorena tek u 35'. Naida Haračić je centrirala iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a Gloria Slišković sa desetak metara glavom loptu šalje pored gola.

Mađarice su u 43' nakon kontra napada imale još jednu dobru šansu, ali Cecilia Meszaros neometana iskosa sa desne strane nije bila precizna.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Gloria Siber je šutirala sa ivice šesnaesterca i pogodila prečku bh. gola.

Drugo poluvrijeme počinje ofanzivnijom igrom Mađarske koja u 56' udvostručuje prednost. Nakon oduzete lopte na 40 metara od bh. gola kapitenka gostujuće ekipe Papai kreće sama ka šesnaestercu i prizemnim udarcem sa desne strane pogađa mrežu.

Emma Lovász u 61' odličnim lob udarcem sa oko 25 metara postiže treći gol za Mađarsku.

Kadetske reprezentativke BiH u 81' smanjuju prednost Mađarica. Radmila Ždero asistira Maji Jelčić koja sa 15 metara šalje loptu u mrežu za konačnih 1:3.

Nakon utakmice selektor Ilija Lucić je izjavio:

„Vidjelo se da je Mađarska puno snažnija ekipa, ali tražili smo ovakve utakmice jer ćemo u kvalifikacijama imati za protivnike Belgiju, Englesku i Hrvatsku koje također imaju jake timove. Znamo da nije lako kad se izgubi utakmica, ali djevojkama treba pokazati koliko im treba snage i brzine u odnosu na protivnike u kvalifikacijama. Za dva dana imamo još jedan meč do kojeg ćemo pokušati da ispravimo greške koje smo danas pravili, te da pokušamo malo zatvorenijom igrom da se suprotstavimo Mađarskoj.“

BiH i Mađarska će 12. septembra u 10:00 sati odigrati još jedan meč.

Bosna i Hercegovina-Mađarska 1:3 (0:1)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Ajdin Baručija.

Sudije asistenti: Sanel Alihodžić, Damir Bajrambašić.

4. sudija: Haris Isaković.

Golovi: 0:1 Papai (4' penal), 0:2 Papai (56'), 0:3 Lovasz (61'), 1:3 Jelčić (81').

Žuti kartoni: Prljević (BiH).

Bosna i Hercegovina: Anamarija Prljević, Elma Huremović, Melisa Sipović, Gloria Slišković, Elvira Hasanović, Ana Marija Milinković, Jovana Stevanović, Ana Buhač, Emma Kos, Naida Haračić, Maja Jelčić. Igrale su još: Lamija Duvnjak, Radmila Ždero, Lea Bagarić, Ruža Stevanović. Selektor: Ilija Lucić.

Mađarska: Dorina Borók, Emőke Pápai, Blanka Bokor, Anna Sain, Csilla Savanya, Patrícia Vigh, Cecília Mészáros, Diána Németh, Boglárka Vida, Zsuzsanna Székely, Glória Siber. Igrale su još: Emma Lovász, Alexandra Antalicz, Dorka Benke, Glória Siber, Szófia Siber. Selektorka: Dorottya Schumi.