Trenerica u stručnom štabu U-19 selekcije Selma Omerović je zadovoljna igrom protiv Estonije i očekuje pobjedu i u trećem kolu:
„Opravdali smo ulogu favorita i od samog početka smo diktirali tempo, bili bolji tim i zasluženo pobijedili Estoniju. Naredna utakmica protiv Crne Gore je najvažnija u ovim kvalifikacijama. Obje ekipe maju otvoren put za prolazak u ligu A. Igramo na domaćem terenu, favoriti smo i sve osim pobjede za nas bi predstavljalo neuspjeh. Očekujem da nastavimo u istom ritmu kao u prva dva kola.“
I reprezentativka Marija Ana Milinković sa dosta optimizma dočekuje narednu utakmicu:
„Prva dva meča smo odigrale onako kako smo očekivale i svi smo zadovoljni rezultatima koje smo postigli. Ova generacija je pokazala kvalitet i samo nas pobjede zanimaju. Slijedi nam meč sa Crnom Gorom, a to je ekipa koju odlično poznajemo jer smo se sastajali i prije. Definitivno nisu tim koji se smije potcijeniti, ali vjerujem da ćemo u ponedjeljak još jednom potvrditi kvalitet i da ćemo osvojiti tri boda za prvo mjesto u grupi.“







