Nakon izvještaja v.d direktora administracije za licenciranje Nihada Hodžića i analize svake pojedinačne žalbe sa dostavljenim novim dokazima, po provedenoj žalbenoj proceduri Drugostepena komisija je jednoglasno usvojila žalbe pomenutih klubova , te odobrila izdavanje licenci FK “Slavija", FK "Velež", FK "Rudar Prijedor" i FK "Sloboda" za učešće u takmičenju u Premijer ligi BiH za sezonu 2011/2012.
Žalbe na odluke Prvostepene komisije o neizdavanju licenci za nastupe u UEFA takmičenjima u sezoni 2011/12 su podnijeli NK “Čelik” i FK “Sloboda”.
Drugostepena komisija je uzimajući u obzir izvještaj v.d. direktora administracije za licenciranje Hodžića i pregleda u žalbenom postupku podnesenih novih dokaza, donijela odluku da se usvoji žalba NK “Čelik” , te se izda licenca za nastup u UEFA takmičenjima za sezonu 2011/12, dok se u slučaju FK „Sloboda“ žalba odbija i potvrđuje odluka Prvostepene komisije u dijelu neispunjavanja finansijskog kriterija.
Odluke Drugostepene (Apelacione) Komisije za licenciranje klubova NS/FS BiH su konačne i obavezujuće.
DRUGOSTEPENA KOMISIJA ZA LICENCIRANJE KLUBOVA





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



