Jedini trening uoči utakmice sa Meksikom odradili su naši reprezentativci u Atlanti.
Veliki broj predstavnika medija pratio je press konferenciju koju je održao selektor Safet Sušić.
Koliko je ovaj meč važan za nas potvrđuje izjava selektora: „ Radi se o jednoj prijateljskoj utakmici, ali važnoj za našu reprezentaciju. Igramo protiv jakog tima, kojeg izuzetno cijenimo i poštujemo i koji je igrao na SP. Moram reći da i mi imamo dobar tim bez obzira što nam nedostaje nekoliko igrača. Moramo dati gol ako želimo da pobijedimo, tako da očekujem spektakl, dobar meč i mnogo golova. Posebno nas raduje činjenica da će dosta navijača reprezentacije biti u Atlanti i bodriti naš tim. “
Na pitanje o nedolasku pojedinih igrača Sušić je kratko rekao: „Dozvolio sam da Džeko izostane jer mislim da je važnije da bude spreman za kvalifikacionu utrakmicu sa Rumunijom. Begović i Ibričić su izostali neopravdano, a neki su povrijeđeni.“
Za ovu utakmicu akreditovano je preko 200 novinara ne računajući TV stanice, od toga je i oko 20-tak medija koji izlaze u SAD-u za bosansko-hercegovačku populaciju.
National «A» team





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



