Danas su u Sarajevu održane sjednice Komisije za takmičenje NS/FS BiH i Disciplinske komisije NS/FS BiH, koje su, pored ostalih predmeta iz svoje nadležnosti, odlučivali o dešavanjima na prekinutoj utakmici 23. kola Premijer lige BiH HNK „Orašje“ – HŠK „Zrinjski“, igrane u Orašju, 18. 04. 2007. godine, a prekinute u 83. minuti kod rezultata 3:2 za HNK „Orašje“, zbog napuštanja terena od strane gostujuće ekipe.
Komisija za takmičenje, nadležna prema članu 69. Pravilnika o nogometnim/fudbalskim takmičenjima NS/FS BiH, polazeći od svih činjenica i okolnosti, odbila je žalbu HŠK „Zrinjski“ na regularnost navedene utakmice, pa je na osnovu člana 61. istog Pravilnika, predmetnu utakmicu registrovala službenim rezultatom 3:0 u korist HNK „Orašje“.
Istovremeno, Komisija je predložila Disciplinskoj komisiji da pokrene disciplinski postupak protiv svih službenih lica navedene utakmice:
glavnog sudije Almira Alijagića, asistenata Jasmina Hrustanovića i Nermina Šehovića, četvrtog sudije Željka Bjeloševića, delegata Dubravka Miškovića i kontrolora suđenja Mustafe Tabaka.
Disciplinska komisija, nadležna prema članu 90. Disciplinskog pravilnika NS/FS BiH, kaznila je HŠK „Zrinjski“ zbog napuštanja terena na predmetnoj utakmici oduzimanje dva boda. Predsjednik HŠK „Zrinjski“ Ivan Beus kažnjen je zabranom vršenja funkcije 12 mjeseci i novčanom kaznom 2.500 KM, a glavni trener Blaž Slišković kažnjen je novčanom kaznom 2.500 KM.
Na osnovu prijave Komisije za takmičenje, sva službena lica utakmice su suspendovana do okončanja disciplinskog postupka.





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



