Danas je u Sarajevu održana sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova na kojoj je razmatrano donošenje odluka o izdavanju licenci za klubove koji su ove godine ušli u Premijer ligu BiH, NK''Travnik'' i FK''Laktaši''.
Donešena je odluka o izdavanju odgovarajućih licenci pomenutim klubovima, s tim da će se zbog neispunjenja kriterija pod oznakom ''C'', uglavnom zbog infrastrukturnog kriterija, pokrenuti disciplinski postupak.
Također, ukoliko u roku od 7 dana prije početka prvenstva FK''Laktaši'' ne ispune odgovarajuće uslove vezane za stadion u Laktašima, biće obavezni dostaviti Ugovor o korištenju stadiona u Gradišci.





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



