Disciplinska komisija Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, pod predsjedavanjem Duška Glišića, na sjednici održanoj 20. 11. 2009. godine u Sarajevu, rješavala je disciplinske predmete iz svoje nadležnosti, te je donijela odluke, kako slijedi:
12. kolo PL
- NERMIN JAMAK (Čelik) - zabrana igranja 2 utakmicu (isključen na utakmici Čelik – Široki Brijeg)
- JURE IVANKOVIĆ (Široki Brijeg) - zabrana igranja 2 utakmicu (isključen na utakmici Čelik – Široki Brijeg)
- MILOŠ JOKIĆ (Olimpik) - zabrana igranja 1 utakmicu (isključen na utakmici Olimpik - Željezničar)
13. kolo PL
- ARNES BRKIĆ (Travnik) - zabrana igranja 1 utakmicu (isključen na utakmici Široki Brijeg - Travnik)
- FK ŽELJEZNIČAR – novčana kazna 3.000 KM (propusti u organizaciji i nesportsko ponašanje navijača na utakmici Željezničar-Sarajevo)
- FK SARAJEVO – novčana kazna 2.000 KM (nesportsko ponašanje navijača na utakmici Željezničar-Sarajevo)
Utakmice ¼ finala Kupa BiH
- VESELIN KLIMOVIĆ (službeni predstavnik Leotara) – novčana kazna 300 KM (nesportsko ponašanje prema sudijama nakon utakmice Leotar – Borac)
- MUAMER ŠVRAKA (Željezničar) zabrana igranja 1 utakmicu (isključen na utakmici Rudar - Željezničar)
| DISCIPLINSKA KOMISIJA |
| NS/FS BIH |



















