Apelaciona komisija NS/FS BiH na današnjoj ponovljenoj sjednici, djelimično je usvojila žalbu NK „Široki Brijeg“ na odluku Disciplinske komisije NS/FS BiH, kojom je pomenuti klub kažnjen odigravanjem jedne utakmice bez gledalaca i novčanom kaznom 20.000 KM, zbog isticanja nacističke zastavena od strane navijača NK „Široki Brijeg“, na stadionu „Pecara“, za vrijeme utakmice 13. kola Premijer lige BiH NK „Široki Brijeg“ – FK „Sarajevo“.
Odluka Disciplinske komisije je preinačena u dijelu koji se odnosi na novčano kažnjavanje, te je kazna NK „Široki Brijeg“ ublažena sa 20.000 na 10.000 KM. Odluka u dijelu koji se odnosi na odigravanje jedne utakmice bez gledalaca ostaje na snazi i biće primijenjena na utakmicu 15. kola Premijer lige BiH NK „Široki Brijeg“ – FK „Budućnost“.
FFBIH activities





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



