Zrinjski poražen od Maribora

Bh prvak ispustio remi u sudijskoj nadoknadi

Ekipa Zrinjskog poražena je večeras na stadionu „Bijeli brijeg“ u Mostaru od Maribora sa 1:2 u prvom susretu drugog kruga kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka.

Prvak Bosne i Hercegovine je ofanzivno ušao u meč, a već u 11' Bilbija je imao odličnu priliku da iz penala donese prednost svom timu, ali je pogodio stativu. Dvije minute poslije i Stojkić je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je golman Maribora Handanović bio na visini zadatka.

Gosti su prvu priliku imali u 25'. Nakon centaršuta Ahmedija, Hotič je neometan sa desetak metara glavom loptu poslao pored gola.

Maribor je u 43' došao do prednosti. Bajde je asistirao Zahoviču kojem nije bilo teško da pogodi prazan gol Zrinjskog za 0:1.

Drugo poluvrijeme Zrinjski je otvorio prilikom, ali je šut Jovića iskosa a lijeve strane otišao pored gola.

Od 68' Zrinjski je imao igrača više na terenu jer je Vrhovec zbog prekršaja nad Todorovićem dobio drugi žuti karton.

Naš prvak je do izjednačenja došao u 89'. Izveli su Mostarci odličnu akciju, a završni pas je odigrao Kajkut za rezervistu Todorovića koji loptu šalje iza leđa Handanovića.

U trećoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je jedanaesterac i za Maribor, a precizan sa bijele tačke bio je Tavares za konačnih 1:2.

Trener Zrinjskog Blaž Slišković je u ovom meču  na teren izveo sljedeći sastav: Kenan Pirić, Mario Barić, Saša Kajkut, Toni Jović, Semir Pezer (61. Marko Perišić), Pero Stojkić, Slobodan Jakovljević, Matija Katanec, Marijan Ćavar (78. Nardin Mulahusejnović), Miloš Filipović (61. Ognjen Todorović), Nemanja Bilbija.