Finalni susret Kup-a Bosne i Hercegovine za seniorke u kojem će se sastati Emina Mostar i SFK 2000 Sarajevo, biće odigran sutra u 17:00 u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.
Titulu iz prošle sezone brani ekipa iz Sarajeva, a na putu do finala igračice koje sa klupe predvodi Samira Hurem bile su ubjedljive i nisu primile nijedan pogodak. U osmini finala SFK 2000 je sa 14:0 pobijedio Mladost u Rogatici, dok je u četvrtfinalu rezultatom 17:0 pobijeđena Sloga Kakmuž Petrovo.
Polufinale je donijelo susret prošlogodišnjih finalista, Radnik Bumeranga i SFK 2000, gdje su Sarajake ostvarile pobjedu od 4:0.
Hurem očekuje kvalitetan finalni meč:
„Vjerujem da nas očekuje dobra utakmica u lijepom ambijentu. Emina je dobro organizovan, mlad i ambiciozan tim. SFK 2000 se smatra favoritom i naš cilj je da osvojimo trofej. Nadam se da ćemo i uspjeti u tome. Izuzetno poštujemo protivnika koji ima dobar sastav, ali očekujemo pobjedu. Pozivam i navijače da dođu u što većem broju i podrže ženski fudbal, a u završnici su ekipe u čijoj igri će sigurno moći da uživaju.“
I mreža Mostarki u najmasovnjem takmičenju je mirovala ove sezone. Emina je u osmini finala bila bolja od Iskre Bugojno pobijedivši 2:0. U četvrtfinalu Mostarke su se trebale sastati sa Mladosti, ali je ekipa iz Nević Polja odustala od takmičenja, te je ta utakmica registrovana službenim rezultatom 0:3 u korist Emine.
U polufinalu na gostovanju u Zenici protiv Čelika, tim koji trenira Zijo Tojaga je pobijedio sa 5:0.
„Za nas kao trećeligaša je ogroman uspjeh što smo ostvarili plasman u završnicu i na neki način mi smo već pobjednici. Očekujem da sutra odigramo dobru utakmicu i pružimo naš maksimum. Naravno, SFK 2000 je apsolutni favorit. To je ekipa koja godinama dominira ženskim fudbalom u našoj zemlji i prijetiti takvom timu ne bi bilo umjesno. Lopta je okrugla i sve je moguće, a na nama je da damo sve od sebe i da se predstavimo na što bolji način“, kaže Tojaga.
Sutrašnji meč će suditi Rajka Vuković iz Novog Grada, a pomagaće joj Zeničanke Amina Gluhić i Ena Pašalić. Ulogu četvrtog sudije obavljaće Tanja Račić iz Banjaluke.





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



