Plan aktivnosti Centra za edukaciju NS/FS BiH

Francuzi još jednom bolji od bh. futsal juniora

„U-19“ futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u prijateljskom meču na Ilidži od Francuske sa 1:3.

Gosti dolaze do prednosti u 2'. Amin Benslama šutira sa desetak metara, a lopta se od Ajdina Sinanovića odbija u mrežu. Dvije minute poslije Sofiane Alla šutira iskosa sa desne strane i postiže drugi gol za Francusku.

Bh. reprezentativci smanjuju prednost protivnika u 10' nakon odličnog šuta Miloša Radujkovića sa desetak metara. Imali su naši igrači još nekoliko prilika u prvom poluvremenu, a najbolju je propustio Admir Hankušić u 20' kad je zaobišao i protivničkog golmana, ali francuski igrači na gol liniji blokiraju njegov udarac.

Alla u 26' postiže svoj drugi pogodak za prednost Francuske od 1:3. Mathis Gazengel je poslao loptu iskosa sa lijeve strane na drugu stativu gdje se našao Alla koji pogađa mrežu.

Bosna i Hercegovina-Francuska 1:3 (1:2)