Plan aktivnosti Centra za edukaciju NS/FS BiH

Bez golova na Grbavici

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas 0:0 na „Grbavici“ u prijateljskom susretu sa Crnom Gorom.

Prvu priliku bh. tim je imao u 4'. Prvo su crnogorski defanzivci izblokirali pokušaj Adija Nalića, a u nastavku akcije Darko Todorović loptu šalje preko gola.

Uzvratili su gosti u 12' kad Žarko Tomašević pogađa prečku.

Vladimir Jovović u 23' centrira sa desne strane, a kapiten Crne Gore Fatos Beqiraj glavom sa peterca loptu šalje pored gola.

Nalić je u 26' imao novu priliku, šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali nije bio precizan.

Narednu šansu Zmajevi su imali u 32'. Nalić centrira sa lijeve strane, Rade Krunić šutira glavom, ali golman Crne Gore Miloš Dragojević odlično interveniše i odbija loptu u korner.

I u drugom poluvremenu prvo su zaprijetili Zmajevi. Eldar Ćivić se na lijevoj strani oslobodio čuvara, ali je šutirao preko gola.

Amir Hadžiahmetović je u 62' pokušao sa distance, a Dragojević zaustavlja njegov udarac.

Crna Gora u je u 71' imala odličnu priliku, ali je Ibrahim Šehić bio na visini zadatka nakon šuteva Marka Jankovića i Milutina Osmajića.

Hadžiahmetović u 90' izvodi korner sa desne strane, a Luka Menalo sa peterca nije bio precizan.

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine danas su prvi put nastupili Aleksandar Jovičić, Adi Nalić, Damir Sadiković i Jusuf Gazibegović.