Borac još jednom uspješan protiv Klisa

Na stadionu „Rođeni“ u Mostaru Klis iz Buturović Polja je danas bio domaćin banjalučkom Borcu u revanš susretu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine 2020/21.

Borac, koji je u ovaj meč ušao sa prednošću od 4:1 iz prvog susreta, ovaj put je pobijedio rezultatom 1:2.

Na početku utakmice terensku inicijativu imao je Borac. Stojan Vranješ u 7' iz povoljne pozicije šutira preko gola, a u 9' David Čavić izvodi korner sa lijeve strane, a Đorđe Milojević glavom loptu šalje pored gola.

Gosti do prednosti dolaze u 13'. Goran Zakarić odlično šalje loptu na protivnički šesnaesterac za Panagiotisa Moraitisa koji je precizan za 0:1.

Samo minutu poslije Klis dolazi do izjednačenja. Muamer Vila oduzima loptu defanzivcu Borca Milojeviću, izlazi sam pred golmana Nikolu Lakića i pogađa mrežu za 1:1.

Narednu priliku Borac ima u 21' kad Čavić odlično šutira sa oko 25 metara, ali pogađa stativu. Vranješ je još jednom pokušao u 26', međutim ponovo nije bio precizan iz dobre pozicije.

Zaprijetio je i Klis preko Vedada Šabanovića u 43' kad je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Lakić odbranio.

Borac drugi gol postiže u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Nakon slobodnog udarca sa lijeve strane lopta se od stative odbija do Zakarića koji je prosljeđuje iza leđa golmana Armina Cere za 1:2.

Edin Canović je u 52' imao dobar pokušaj za Klis sa vrha šesnaesterca, a Lakić je još jednom bio na visini zadatka i izbacio je loptu u korner.

Nakon toga tempo igre je opao, te je sljedeća šansa viđena tek u 77' kad Zakarić šutira sa distance, a ovaj put Cero dobro interveniše.

Borac će se u finala sastati sa boljim iz utakmice Sarajevo-Tuzla City.

Klis-Borac 1:2 (1:2) – prvi meč 1:4

Stadion: „Rođeni“, Mostar.

Sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

Sudije asistenti: Emir Zahiragić (Sarajevo), Bojan Maksimović (Modriča).

4. sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

Delegat: Goran Skoko (Ljubuški).

Kontrolor suđenja: Sead Kulović (Sarajevo).

Golovi: 0:1 Moraitis (13'), 1:1 Vila (14'), 1:2 Zakarić (45'+1).

Žuti kartoni: Vila, Husrep, Makan (Klis), Milojević, Molls (Borac).

Klis: Armin Cero, Faris Bajramović, Omer Ćosić, Vedad Šabanović (62. Azer Kozić), Muamer Vila (88. Nedim Mujak), Bern Šimunović, Edin Canović (71. Mirnes Jahić), Mirza Pirija, Aldin Husrep (88. Jusuf Gabela), Adi Makan, Samir Bitevija (62. Amel Bajrić). Trener: Nedim Kudra.

Borac: Nikola Lakić, Marko Kujundžić (46. Aleksandar Subić), Siniša Dujaković, Aleksandar Vojnović, Dejan Bosančić (46. Donald Molls), David Čavić, Stojan Vranješ (60. Milan Šikanjić), Dejan Meleg, Đorđe Milojević (46. Miloš Borovčanin), Panagiotis Moraitis (70. Amar Tahrić), Goran Zakarić. Trener: Marko Maksimović.