Plan aktivnosti Centra za edukaciju NS/FS BiH

Remi bez golova na Ilidži

U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas na Ilidži 0:0 sa odgovarajućom selekcijom Slovačke.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Bh. tim je imao nakoliko neuspješnih pokušaja sa distance, dok su gosti imali više loptu u posjedu, ali bez pravih prilika.

U drugih 45 minuta izabranici Nermina Šabića su imali više od igre i stvorili su nekoliko šansi. Slovaci su u finišu meča imali jedan dobar pokušaj glavom sa peterca, ali je golman Arman Šutković bio na visini zadatka.

Nakon utakmice selektor Šabić je izjavio: „Igrali smo protiv kvalitetne ekipe, koja je to i pokazala, naročito u prvom poluvremenu. U tom periodu igre stvarali su nam određene probleme u sredini. U drugom poluvremenu smo odigrali puno bolje i agresivnije. Dominirali smo i imali kontrolu igre. Napravilii smo i nekoliko dobrih prilika, ali na kraju je malo falilo i da primimo gol. Međutim, kad se sve sabere i oduzme, možemo biti zadovoljni viđenim u današnjoj utakmici.“

Drugi meč kadetskih selekcija BiH i Slovačke na programu je 16. septembra u 17:00 sati na stadionu FK Igman na Ilidži.

Bosna i Hercegovina-Slovačka 0:0

Stadion: FK Igman, Ilidža.

Sudija: Senad Heljić.

Sudije asistenti: Eldar Parla, Alija Ašćerija.

Žuti kartoni: Damjanić (BiH)

Bosna i Hercegovina: Arman Šutković, Savo Šušić, Bakir Nurković, Amar Zahirović (11. Ante Prusina, 76. Emir Beširović), David Čamber (80. Luka Misimović), Seid Pramenković (89. Maid Babović), Marsel Zrnić, Amer Baručija (35. Sergej Damjanić), Hamza Ljukovac (35. Amar Jusupović), Niko Božičković, Patrik Zrnić. Selektor: Nermin Šabić.

Slovačka: Jakub Badžgon, Martin Homola, Martin Ryzek, Adam Zajac (65. Adam Oravec), Nikolas Šivak (65. Botond Angyal), Maximilian Marko (75. Zoran Zahradnik), Vladimir Valko (88. Martin Parilla), Leo Sauer, David Petrik (75. Filip Mielke), Matej Šimun (75. Andy Masaryk), Juraj Košut (46 Martin Polniš). Selektor: Branislav Fodrek.