Pobjeda juniorki

Ženska „U-19“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Zenici odgovarajuću selekciju Slovenije sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigla je Minela Gačanica u 15'. Kapitenka naše juniorske selekcije je odlično primila loptu na deset metara od protivničkog gola, oslobodila se svoje čuvarke i iskosa sa desne strane pogodila mrežu Slovenki za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena oba tima su imala nekoliko pokušaja, ali nisu uspjeli da stvor ozbiljniju priliku.

Ista slika viđena je i u drugih 45 minuta i osim pokušaja glavom bh. reprezentativke Marije Damjanović nije bilo šansi.

Bh. juniorke su danas popravile utisak u odnosu na prvi meč sa Slovenijom koji je odigran prije dva dana, kada su gošće pobijedile sa 4:0.

Selektor Dragan Jevtić je po završetku susreta izjavio: „Mnogo bolja igra nego prije dva dana. Slovenke su i danas pokazale da su odlična ekipa, ali mi smo uvidjeli gdje smo griješili što se odrazilo na igru i rezultat. Ove utakmice će nam dobro poslužiti kao priprema za oktobarske kvalifikacije. Koliko god da u njima rezultat nije važan uvijek je bolje kad se pobijedi radi atmosfere i samopouzdanja. Raduje me i što su igračice pokazale požrtvovanost i borbenost. Bilo je i sada nekih grešaka i to ćemo otklanjati u narednom periodu.“

Bosna i Hercegovina-Slovenija 1:0 (1:0)