Nakon skoro dvje godine Sejad Salihović se ponovo našao na spisku najboljih bh rerezentativaca. O ekipi, emocijama i očekivanjima Salihivić kaže:
„Uvijek sam govorio da nisam završio priču sa reprezentacijom i drago mi je što sam tu. U fudbalu je normalno da se mijenjaju igrači, jedni odlaze, drugi dolaze ali ovdje još uvIjek ima onih sa kojima sam igrao. Nije velika razlika u pristupu i atmosferi u odnosu na period kad sam bio standardan“.
Salihović očekuje tešku utakmicu, ali naglašava da je sve u našim rukama:
„Znamo da će to biti teška utakmica. Zadnja nam je šansa da budemo drugi i dobro je što sve opet zavisi od nas samih. U fudbalu je sve moguće, svaka utakmica je važna, i svako svakoga može pobijediti. Igramo kući, što je naša prednost.Ttrebamo izaći na teren, boriti se i uz podršku navijča, vjerujem da možemo izboriti rezultat koji nam odgovara.“
Podrška sa tribina je jako važna što potvrđuje i Salihović:
„Dobro znamo kakve navijače imamo.Uvijek su uz nas i mislim da mi kao ekipa moramo da se „bacamo na glavu“ na terenu a oni će to znati najbolje nagraditi. Šansa je tu i moramo je iskoristiti.“
Sejad Salihović je već igrao na „Grbavici“ i prenosi svoja iskustva:
„Nekoliko puta sam igrao na „Grbavici“ i mogu reći da će atmosfera biti super i za nas i za navijače. Dobro sam se sjećao i dobro je da osim Zenice imamo još neki stadion gdje možemo igrati. Ovo je mislim, bila dobra odluka.“





FK BORAC
HŠK ZRINJSKI
FK SARAJEVO
FK VELEŽ
NK ŠIROKI BRIJEG
FK ŽELJEZNIČAR
FK RADNIK
FK SLOGA DOBOJ
HŠK POSUŠJE
FK RUDAR PRIJEDOR



