Adnan Džemidžić je nakon sastanka izjavio:
„Želimo da stvaramo nove fudbalerke i fudbalere, a Zenica je naša baza iz koje želimo da sve to započnemo. U našem Trening centru imamo odlične uslove za radi i zato ćemo raditi na njegovom proširenju. Osim toga imamo bitno takmičenje u maju koje će se ovdje održati, a sa Gradom Zenicom smo dogovorili detalje kako ćemo raditi na promociji ovog događaja kroz, uključujući širu društvenu zajednicu. Želimo da djecu vratimo na stadione i zajednički ćemo se angažovati da privučemo što više mladih ljudi uz ovaj događaj.“
Gradonačelnik Kasumović je rekao:
„Razgovarali smo danas o više stvari, ali dvije najvažnije teme su sigurno organizacija Evropskog prvenstva za igračice do 17 godina, koje će se u maju održati u Zenici, Sarajevu, Mostaru i Širokom Brijegu. Nama je zadovoljstvo što će Grad Zenica biti domaćin ovog događaja i potrudićemo se da sve protekne na najvišem nivou. Osim toga, razgovarali smo i o proširenju Trening centra NS/FS BiH, te će se ove godine krenuti sa realizacijom tog projekta.“
WU-17 EURO 2022. će biti održan od 3. do 15.05.2022. godine.

















