Reprezentativka Edina Avdić ne krije oduševljenje što je dobila poziv selektora Ilije Lucića za veliko takmičenje:
„Ovo je velika stvar kako za mene, tako za sve igračice koje će imati priliku da nastupe na Evropskom prvenstvu. Svaki sportista treba da bude ponosan što ima privilegiju da bude učesnik velikog takmičenja. Spremne smo da predstavimo Bosnu i Hercegovinu na najbolji način.“
Avdić ističe da je ekipa maksimalno fokusirana na pripreme:
„Radimo kvalitetno od početka priprema. Sve smo došle na ovo okupljanje jako motivisane i svima nam je želja da nam forma bude na vrhuncu kad počnu utakmice. Zato smo maksimalno posvećene i pažljivo slušamo instrukcije selektora Ilije Lucića i njegovog stručnog štaba.“
O predstojećim susretima ova mlada fudbalerka kaže:
„Imamo dobru ekipu i daćemo sve od sebe da napravimo što bolje rezultate. Svjesni smo da su svi protivnici jaki, na velikom takmičenju ne mogu ni biti drugačiji. Mi takođe imamo potencijal i vjerujemo da se možemo nositi sa svima.“
Edina Avdić podvlači da će organizacija Eura donijeti mnogo benefita za naš sport:
„Ovo je ujedno i velika prilika za dodatnu promociju ženskog fudbala u Bosni i Hercegovini. Mnoge zemlje nemaju priliku da organizuju ovako veliki događaj i sigurna sam da ćemo iskoristiti to i polučiti mnogo dobrih stvari od same organizacije ovog takmičenja.“






